ˆ

Kompetencje i Zadania

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2017-09-08 13:11:33

Akapit nr 1 - brak tytułu

20 marca 2015 roku Sejm przyjął ustawę o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 693 z późn. zm.). Ustawa miała uhonorować osoby, które poświęcały swoje życie w imię odzyskania suwerenności i niepodległości naszej Ojczyzny. Jednym z postanowień ustawy było powołanie wojewódzkich rad konsultacyjnych do spraw działaczy opozycji i osób represjonowanych.
Zarząd Województwa Lubuskiego na posiedzeniu w dniu 29 marca 2016 r. powołał Lubuską Radę Konsultacyjną do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych. 27 kwietnia 2016 r. odbyło się posiedzenie inauguracyjne Rady, na którym członkowie wybrali na Przewodniczącego Pana Andrzeja Józefa Perlaka.
Do zadań Rady należało m.in. opiniowanie przekazanych przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wniosków stron o potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Jak również świadczenie pomocy w przygotowywaniu wniosków o potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, a także wniosków o pomoc pieniężną i świadczenie pieniężne.
W związku z wejściem w życie 31 sierpnia br. ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017, poz. 1386) dotychczasowe wojewódzkie rady konsultacyjne uległy rozwiązaniu. Według nowych przepisów zadanie związane z obsługą techniczno-administracyjną Rady będzie realizowane przez Wojewodów.
Ostatnie posiedzenie Lubuskiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych odbyło się 29 sierpnia 2017 r.  W posiedzeniu uczestniczyła Pani Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, która podziękowała członkom Rady za ich pracę i zaangażowanie, podkreślając przy tym rolę dialogu i współpracy. W odpowiedzi, Pan Przewodniczący Andrzej Józef Perlak podziękował Pani Marszałek za stworzenie warunków działalności, za życzliwość i zaangażowanie.
 
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Marszałkowski
Osoba, która wytworzyla informację: Patrycja Górniak Data wytworzenia informacji: 2017-09-08 13:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Patrycja Górniak Data wprowadzenia do BIP 2017-09-08 13:11:33
Wprowadził informację do BIP: Katarzyna Halasz Data udostępnienia informacji: 2017-09-11 12:20:14
Osoba, która zmieniła informację: Katarzyna Halasz Data ostatniej zmiany: 2017-09-20 09:25:09
Artykuł był wyświetlony: 1515 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu