ˆ

Ogłoszenia

Drukuj informację

Szczegóły informacji

Konsultacje społeczne projektu zmian Programu Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2018-07-11 11:25:53 Informacja ogłoszona dnia 2018-07-11 11:48:20 przez Piotr Raczykowski

Konsultacje społeczne projektu zmian Programu Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego

Zgodnie z art. 6 pkt 2 - 4 Ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2017 r., poz. 1376)
 
Zarząd Województwa Lubuskiego zaprasza do uczestnictwa w konsultacjach społecznych Programu Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego, które będą prowadzone w dniach od 11 lipca do 15 sierpnia 2018 r.
 
Program Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego (PRI) jest dokumentem wypełniającym warunek wstępny dla Celu Tematycznego 1 Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w okresie 2014-2020. Efektem wdrożenia dokumentu powinno być podniesienie innowacyjności i konkurencyjności regionu poprzez rozwój nowych przewag w ramach wybranych obszarów inteligentnych specjalizacji regionu. Zgodność z dokumentem będzie też determinowała możliwość uzyskania wsparcia przede wszystkim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 1 – Gospodarka i innowacje, ale również pośrednio w ramach Osi Priorytetowej 6 – Regionalny rynek pracy, jak i Osi Priorytetowej 8 – Nowoczesna edukacja. Mając na uwadze konieczność przemodelowania systemu wdrażania PRI, stanowiącego jeden z rozdziałów dokumentu, w kontekście zmian dotyczących struktury działania Zespołu Roboczego ds. IS prowadzonego w ramach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (UMWL), doprecyzowano w dokumencie podział zadań w ramach departamentów UMWL wchodzących w skład wyżej wymienionego Zespołu.
Z uwagi na stały rozwój technologii informatycznych w województwie lubuskim oraz ich perspektywiczność i możliwości zastosowania w kolejnych branżach, pojawiła się potrzeba rozszerzenia Specjalizacji 3 – Innowacyjny przemysł – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ o zapisy dotyczące sektora kosmicznego. Uzupełnieniu ulegnie również Specjalizacja 2 - Zdrowie i jakość życia – EKO-ROZWÓJ w zakresie innych branż wspomagających tj. o medycynę kosmiczną. Ideą rozwoju tej dziedziny w województwie lubuskim zainteresowane są Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk PAN w Warszawie, Uniwersytet Zielonogórski oraz podmioty gospodarcze. Planowane zmiany dokumentu nie zmieniają jego charakteru oraz celów strategicznych.
 
Uwagi dotyczące Programu można zgłaszać w terminie do 15 sierpnia 2018 r. za pomocą formularza zgłaszania uwag na adres mailowy: Projekt zmian PRI wraz z formularzem są dostępne na stronie www.rpo.lubuskie.pl.
Z dokumentami będzie można zapoznać się również w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, ul. Chrobrego 5, pokój B.5, 65-043 Zielona Góra.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Marszałkowski
Osoba, która wytworzyla informację: Bartłomiej Kobiernik Data wytworzenia informacji: 2018-07-10 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Bartłomiej Kobiernik Data wprowadzenia do BIP 2018-07-11 11:25:53
Wprowadził informację do BIP: Piotr Raczykowski Data udostępnienia informacji: 2018-07-11 11:48:20
Osoba, która zmieniła informację: Piotr Raczykowski Data ostatniej zmiany: 2018-07-11 11:57:11
Artykuł był wyświetlony: 253 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu